Puchar Podlaskiego Związku Strzelectwa Sportowego runda III

W sobotę 21. maja w Nowosadach na strzelnicy u Romana odbyła się trzecia runda Pucharu Podlaskiego WZSS-u. Nasz klub reprezentowali Adam, Krystian i Sławek.

Mimo pogody, która ze wszystkich sił starała się nam przeszkodzić – zawody odbyły się „z atrakcjami”.
Rozpoczęcie zawodów odbyło się przy lekkiej mżawce – ot coś niby padało ale tak nie do końca. Ale jak zaczęliśmy strzelać konkurencję Pistolet Sportowy, to tak się rozpadało, że sędziowie musieli do tarcz chodzić pod parasolem a i tak tarcze były tak przemoczone że że można było je wykręcać jak ścierkę.

W tej konkurencji udało nam się drużynowo ustrzelić 3 miejsce. Krystian zdobył 3 miejsce – do pierwszego brakowało tylko 6 punktów.

Pod koniec konkurencji z Psp20d deszcz przestał padać, ale wiatr zaczął tak dmuchać, że trzeba było trzymać namioty (które chroniły Nas przed deszczem) i je szybko zwijać. Przez chwilę był nawet pomysł aby kolejną konkurencję (Pistolet Centralnego Zapłonu) odwołać. A po chwili dyskusji postanowiliśmy za zgodą wszystkich zawodników nieznacznie zmodyfikować konkurencję kontynuować zawody. Co prawda ci lżejsi zawodnicy mieli problemy przy stabilnym staniu przy takim wietrze, ale się udało.

W tej konkurencji (Pcz20d) drużynie udało się zdobyć 2 miejsce. Krystian zdobył pierwsze miejsce z wynikiem 169 pkt, co jak na panujące warunki podczas strzelania jest dobrym wynikiem.